
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 23.5 mm |
| Width | 12.9 mm |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Height | 9.9 mm |
| Circuit Type | SPDT |
| Packaging | Box |
| Voltage Rating | 16 V |
| RoHS | Compliant |
| Current Rating | 30 A |
| Color | Black |
| Coil Voltage (DC) | 12 V |
| Operate Time | 10 ms |
| Release Time | 10 ms |
| Contact Current Rating | 30 A |
| Termination Style | Through Hole |
| Switching Voltage | 16 VDC |
| Must Operate Voltage | 16 V |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
